خدمات مشتریان

رفع مشکل تماس های اضطراری گوشی‌های شیائومی و وان پلاس

Emergency Call

با توجه به اینکه برخی از گوشی‌های برند شیائومی و وان پلاس در شماره‌گیری سرشماره‌های اضطراری مانند 110، 115 و 125 متفاوت عمل می‌کنند، لذا به کلیه خریدارن گوشی‌های این برند ها توصیه می‌شود که در ابتدا توجه داشته باشند:

    – بعد از خرید گوشی و قرار دادن سیم کارت در گوشی، سرشماره‌های اضطراری 110، 115 و 125 را شماره‌گیری نمایند تا نسبت به عملکرد گوشی خود در مقابل این شماره‌ها مطمئن شوند. چنانچه این شماره‌ها به درستی شماره‌گیری شدند و ارتباط برقرار شد، خریدار محترم از صحت عملکرد گوشی خود اطمینان خواهد داشت.

در حال حاضر سه راه حل عملی برای رفع این مشکل وجود دارد که شاید به صورت 100 درصد بر روی تمامی گوشی‌ها عمل نکنند، اما بسیاری از خریداران گوشی‌های شیائومی با این روش‌ها می‌توانند با سرشماره‌های اضطراری تماس بگیرند:


روش اول: اضافه کردن +

در روش اول برای شماره گیری سرشماره‌های اضطراری باید یک علامت پلاس (+) به آخر شماره اضافه کنید، در این صورت به مرکز پلیس، فوریت پزشکی یا آتش نشانی متصل خواهید شد. برای اینکار با گوشی‌های شیائومی باید برای تماس با پلیس به جای 110 شماره +110 را شماره گیری کنید. در بسیاری از گوشی‌های شیائومی با نگه‌داشتن عدد صفر در هنگام شماره گیری علامت + نمایان می‌شود، به این ترتیب می‌توان بعد از شماره بدون هیچ فاصله‌ای علامت + را اضافه کرد.

نحوه شماره گیری در این روش:

 

 

 

 

 

روش دوم: اضافه کردن پیش شماره کشور

روش دیگری به صورت عملی نیز وجود دارد که در آن باید پیش شماره کشور را به انتهای پیش شماره اضطراری اضافه کرد، پیش شماره کشور ایران 98 است، به این ترتیب برای تماس با 110 با گوشی های شیائومی باید شماره 11098 را بگیرید.

نحوه شماره گیری در این روش:

 

 

 

 

روش سوم: تکرار رقم آخر

یکی دیگر از روش‌هایی که برای تعداد زیادی از دارندگان گوشی‌های یاد شده، جواب داده، آن است که عدد آخر تماس را تکرار کنید، یعنی شماره 110 را به شکل 1100 بگیرید و صفر آخر آن را یک بار دیگر وارد کنید..

نحوه شماره گیری در این روش:

البته با توجه به اینکه با بروزرسانی نسخه اندروید این گوشی‌ها، احتمال برطرف شدن مشکل فوق وجود دارد، لذا به کلیه خریداران محترم توصیه می‌شود که همواره گوشی‌های خود را به‌روز نگه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *