جزئیات جدیدی از پردازنده اسنپدراگون 712 منتشر شد

کوالکام یکی از بزرگترین تولیدکننده پردازنده های موبایلی محسوب می شود که بیش از 90 درصد شرکت های تولیدکننده گوشی های هوشمند اندرویدی از چیپ این کمپانی کانادایی بهره می گیرند.

این کمپانی بزودی جانشین پردازنده میان رده قدرتمند اسنپدراگون 710 را با نام اسنپدراگون 712 معرفی کند. این چیپ پردازشی شبه پرچمدار محسوب می شود و در اسمارتفون های میان رده پرتوان قرار می گیرد. ذبه تازگی جزئیاتی درباره این چیپ نسل جدید منتشر شده که نشان می دهد با یک پردازنده سریع مواجه هستیم. طبق گزارش اسنپدراگون 712 تحت فرآیند 10 نانومتری به تولید می رسد و از نوع هشت هسته ای است.

این هشت هسته ترکیبی از هشت هسته Kyro 360 بوده و تراشه گرافیکی آن نیز از نوع آدرنو 616 می باشد. با فرکانس 2.3 گیگاهرتزی باید محصول کمپانی کوالکام را یک چیپ قدرتمند به شمار آورد. از سوی دیگر چیپ جدید میان رده به پشتیبانی فناوری شارژ سریع 4 که جدیدترین نوع فناوری شارژ سریع کوالکام می باشد، می پردازد. به گفته این گزارش اسنپدراگون 712 با 10 درصد افزایش عملکرد نسبت به اسنپدراگون710 با فرکانس 2.2 گیگاهرتزی، عملکرد بهتری از خود نشان می دهد.

فناوری شارژ سریع 4 کوالکام به گوشی هوشمند اجازه می دهد در کمتر از 15 دقیقه به شارژ 50 درصد دست یابد. علاوه بر این اسنپدراگون 712 از فناوری صوتی TrueWireless Stero Plus کوالکام و Broadcast Audio پشتیبانی می کند. شایان ذکر است مودم Snapdragon X15 LTE در این چیپ تعبیه شده و سرعت اتصال بالایی دارد.